100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Серамиксан с Деси Николова удари световните шампионки

Отборът на Серамиксан (Тургутлу) с българската волейболистка Десислава Николова поднесе голямата изненада на последния, осми кръг в турското първенство.

При визитата си на световните клубни шампионки Еджзаджъбашъ ВитрА в Истанбул, Деси Николова и съотборничките й се наложиха с 3:2 (25:20, 25:19, 24:26, 12:25, 15:13). Българката влизаше на терена да помага в третия и четвъртия гейм, а с 26 точки се отличи Мерием Боз (2 аса, 1 блокада, 43 % в нападение). За домакините сръбската националка Тияна Бошкович реализира 21 точки (1 ас, 4 блокади, 42 % в атака), въпреки че в първите два гейма започваше като резерва.

В друг мач от този кръг Галатасарай (Истанбул) с Христина Русева в състава си надделя с 3:1 (31:33, 25:19, 25:21, 25:19) като гост на Идман Окаджи (Трабзон). Русева игра в първите два гейма и направи 1 точкова блокада, а над всички с 30 точки (3 блокади, 47 % в атака) бе италианската й съотборничка Надиа Чентони.

Ева Янева изигра хубав мач през последния уикенд, но нейният Саръйер (Истанбул) отстъпи с 0:3 (17:25, 16:25, 25:27) като домакин на Бурса ББ. Янева се отличи с 14 точки (1 ас, 54 % в нападение).

Във временното класиране лидер е Вакъфбанк (Истанбул), пред Еджзаджъбашъ ВитрА. Галатасарай е на шеста позиция, Саръйер - на девета, а Серамиксан - на 11-та.