Берое с важен успех в Балканската лига

Берое записа изключително важен успех в Балканската лига. В шестата си среща от група "А" на турнира "зелено-белите" се наложиха с 91:85 над КК Кожув. Така старозагорци имат вече четири победи в надпреварата и се утвърдиха в топ 4 на класирането на групата. Именно първите четири отбора от всяка група ще продължат във втория етап на надпреварата през 2017 г.

Точно както срещу Академик Бултекс 99 преди няколко дни, така и сега Берое изигра  много силна първа четвърт. Въпреки че започнаха с пасив от четири точки, играчите на домакините бързо наложиха своето темпо и поведоха с двуцифрен аванс – 34:22.

В средата на втората част разликата достигна 23 точки в полза на "зелено-белите" – 49:26. Няколко успешни стрелби от тройката на играчите на КК Кожув успяха да намалят пасива им до 11 точки малко преди почивката. Тя обаче дойде с аванс от 14 за Берое – 56:42.

Въпреки сериозното си изоставане след паузата гостите показаха, че нямат намерение да се примирят и само да доиграят срещата. Две последователни серии от точки им осигуриха успеха в третата част  с 21:12 и пасив от само пет точки преди последните 10 минути.

Именно те се оказаха решаващи за успеха на старозагорци. "Зелено-белите" започнаха с две успешни стрелби от тройката и до края не изпуснаха инициативата въпреки че и съперникът им демонстрира добра ефективност при стрелбата от далечно разстояние и в борбата под коша. Успех с 23:19 в тази четвърт осигури и крайната победа за Берое.

Следващата седмица Берое ще гостува на Башкими в Призрен. Нов успех ще гарантира мястото на тима в следващата фаза.