Арсенал и Байерн отпаднаха от Младежката Шампионска лига

Отборите на Арсенал и Байерн (Мюнхен) не успяха да се класират за елиминационната фаза на Младежката Шампионска лига. Футболистите до 19 години на "топчиите" стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Базел и останаха на три точки за швейцарците в групата, в която е и българският Лудогорец. Любопитното е, че изравнителният гол на Базел падна в 92-ата минута, когато Лиехти се разписа и класира своя тим.

В Мюнхен 17-годишният талант на Атлетико Мадрид Николас Шиапакасе донесе точка на своя тим с изравнителен гол в 79-ата минута. Баварците останаха зад Атлетико и ПСВ Айндховен в крайното класиране. Барселона допусна домакинска загуба с 1:2 от Борусия (Мьонхенгладбах), но в предните пет мача каталунците бяха записали пет победи и класирането им беше подсигурено. По-късно днес Бенфика приема Наполи в директен спор за второто място в група В, където лидер е Динамо (Киев).