Чудото е факт: Лудогорец шокира ПСЖ в нов луд мач, изуми Европа и се класира за ЛЕ (видео)

Лудогорец ще играе през пролетта в елиминационната фаза на Лига Европа! Това стана факт след поредния луд мач на орлите в евротурнирите, този път срещу мултимилионната селекция на ПСЖ, който след 95-минутна битка в Париж завърши 2:2.

Българският шампион повеждаше на два пъти след голове на Върджил Мисиджан и Вандерсон, но домакините изравняваха след попадения на Едисон Кавани и Анхел ди Мария. Противно на очакванията по-щастливи от равенството трябва да са парижани, които се добраха до точката в 92-ата минута.

Макар да изпуснаха победата в заключителните секунди орлите вече се бяха класирали за елиминациите в Лига Европа, тъй като Базел загуби катастрофално домакинството си на Арсенал с 1:4, а при развоя на мача в Париж само победа щеше да изпрати швейцарците пред Лудогорец в крайното класиране на групата.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на всички, които загинаха в самолетната катастрофа в Колумбия.

Първата опасност в мача дойде в 8-ата минута и тя бе пред вратата на разградчани. Лукас Моура шутира слабо от далечна дистанция, Владо Стоянов не се намеси по най-добрия начин и изби в краката на Кавани. Таранът шутира от 5-6 метра, но българският страж този път демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

Преди това Лудогорец имаше отлична възможност да организира опасна атака, когато Марселиньо и Кафу останаха срещу двама противникови бранители, но бразилците не изиграха по най-добрия начин ситуацията и не успяха да застрашат Ареола.

Добрата игра на орлите даде резултат в 15-ата минута. Тогава Анисе отне една топка в центъра на терена, обработи я майсторски и подаде наляво към Натанаел. Левият бек на разградчани центрира отлично към Върджил Мисиджан, който с глава не остави шанс на Ареола - 1:0 за Лудогорец.

След половин час игра българският шампион за малко не поведе с 2:0, когато сантиметри не достигнаха на Марселиньо да вкара с глава след центриране от корнер.

Парижани отговориха с опасен изстрел на Тиаго Силва с глава, засичайки центриране от ъглов удар. В 35-ата минута бразилският защитник повтори упражнението и този път бе доста по-точен, но за късмет на Лудогорец изстрелът му с глава нацели гредата.

До края на първото полувреме звездният отбор на домакините опита да осъществи някакъв натиск, но той се изрази в няколко центрирания от корнери, с които отбраната на Лудогорец се справи.

Този развой на срещата изнерви феновете на домакините, които изпратиха с освирквания своите любимци.

След почивката ПСЖ продължи да натиска, но атаките на домакините бяха по-скоро хаотични до 61-ата минута. Тогава първо Марселиньо сбърка пред наказателното поле на гостите след опит за технична игра. Последва безобидно центриране на Ди Мария, но Сисиньо за пореден път в този мач се представи колебливо в защитен план и подаде към Едисон Кавани, който вкара след удар със задна ножица от 7-8 метра за 1:1.

Лудогорец не се огъна от този гол и това си пролича в 68-ата минута, когато орлите отново поведоха в резултата. Кафу се пребори отлично с Маркиньос за върната от тъч към защитника топка, подаде перфектно към Вандерсон, който след шут по земя от 17 метра вкара за 2:1.

В 77-ата минута ПСЖ като по чудо не изравни, когато Моци изби самоотвержено с глава шут на Бен Арфа от 16 метра. След центрирането от корнера пък Тиаго Силва стреля и топката кацна на напречната греда.

И когато орлите се виждаха победители, дойде 92-ата минута, когато звездата на домакините - Анхел ди Мария, оформи крайното 2:2 след шут отблизо.

ПСЖ - ЛУДОГОРЕЦ 2:2