Точно преди 10 години! Помните ли волейболната ни лудост?

Преди точно 10 години на този ден България стана на световното първенство в Япония трета волейболна сила на планетата!

ДА СИ СПОМНИМ ТОВА!

Националният отбор по волейбол постигна изключителен успех на Световното първенство в Япония. Момчетата на треньора Мартин Стоев, спечелиха бронзовите медали след победа над Сърбия и Черна гора с 3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 25:23) за 1,36 часа в мача за третото място. Това е пето отличие за България в историята на Световните първенства по волейбол. До момента отборът ни е печелил веднъж сребърни медали (1970 година) и четири пъти бронзови (1949, 1952, 1986 и 2006 година). България е бронзов медалист на Световното по волейбол Българският национален отбор по волейбол постигна невероятен успех, като се класира на трето място на Световното първенство в Япония.

Момчетата на Мартин Стоев се наложиха с 3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 25:23) над тима на Сърбия и Черна гора.

Мачът не започна по най-добрия начин за българските национали и Сърбия заслужено взе преднина от един гейм след 25:22. Отлична игра в атака направи Боян Йорданов, който бе безапелационен. Вторият гейм започна много добре за националите ни и те поведоха до 4:0. Сърбите успяха да се съвземат и да реализират няколко точки. До края на гейма резултатът вървеше точка за точка. В последна сметка България стигна до крайния успех с 25:23, с което изравни резултата в мача 1:1 гейма.

Доброто представяне на българските волейболисти продължи и в третия гейм. Те стигнаха до нова победа с 25:23. В четвъртата част на мача, със съвсем друго настроение, нашите волейболисти записаха пореден успех. След отлично включване на Владо Николов България стигна отново до резултат 25:23. След 20 години България отново е на почетната стълбичка на голям спортен форум.

БЪЛГАРИЯ – СЪРБИЯ И ЧЕРНА ГОРА 3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 25:23)
БЪЛГАРИЯ: Евгени Иванов 12, Христо Цветанов 4, Андрей Жеков 5, Матей Казийски 20, Владимир Николов 7, Пламен Константинов 13 - Теодор Салпаров-либеро (Красимир Гайдарски 4, Боян Йорданов 14, Тодор Алексиев, Даниел Пеев)
Старши-треньор: Мартин Стоев