Тофаш с Калоян Иванов изненада шампиона Фенербахче

Тофаш с Калоян Иванов в редиците си спечели "българското" дерби в турското баскетболно първенство, след като се наложи над шампиона Фенербахче, част от който е Йордан Минчев, с 81:72. 205-сантиметровият варненец завърши с 9 точки, 3 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за 35 минути на паркета. Най-резултатен за Тофаш бе Тони Крокър със 17 точки, а сърбинът Василе Мичич прибави 15.

Йордан Минчев не взе участие за тима на Фенербахче, който допусна едва второ поражение от началото на сезона. Най-полезен за отбора на Желко Обрадович бе чехът Ян Весели с 18 точки, а Луиджи Датоме прибави 16.

Домакините, които заемат 12-о място в първенството с 3 победи и 6 поражения, предрешиха изхода на срещата с много силна игра през първото полувреме, завършило 48:38 в тяхна полза.