Никс удържаха Кингс

Ню Йорк Никс постигнаха осмата си победа в последните единадесет мача, удържайки финалния щурм на Сакраменто Кингс, за да зарадват феновете си в “Медисън Скуеър Гардън” с успех със 106:98.

Кармело Антъни и Дерик Роуз вкараха по 20 точки за домакините, като Роуз добави по 6 борби и асистенции към статистиката си. Кристапс Порзингис се прибра в съблекалнята с “дабл-дабъл” - 15 точки, 14 борби и 4 чадъра, а златната резерва Брандън Дженингс се включи с 19 точки и 3 асистенции. Джоаким Ноа се завърна в игра след два мача отсъствие, но за 25 минути на паркета реализира 2 точки и овладя 5 борби.

Никс водеха с 21 точки през първото полувреме, но допуснаха гостите от Калифорния да вкарат 18 точки без отговор в третата част, с които да се върнат в мача. Все пак играчите на Джеф Хорнасек запазиха самообладание и удържаха победата, която е под №11 за тях през сезона.

ДеМаркъс Казънс бе най-резултатният играч в мача с 36 точки, 12 борби и 4 асистенции. Звездата на Кингс обаче бе неубедителен в стрелбата от игра, реализирайки само 9 от цели 30 шута. Руди Гей с 22 точки и Дарън Колисън с 13 бяха другите добре представили се баскетболисти на “кралете”, които вече са с баланс 8-13.