Малин Орачев изнесе футболна лекция на Емил Велев

В мач от 16-ия кръг на Втора Лига Поморие разгроми Оборище (Панагюрище) с 5:1. Домакините ликвидираха интригата още до почивката, на която се оттеглиха с аванс 4:0. Още в 6-ата минута Ахмед Ахмедов откри с добавка след отразен удар на Христо Лемперов. Десет минути по-късно Иван Колев удвои след хубав извеждащ пас на Бекир Расим.

Отново Ахмедов оформи класиката в 21-ата минута с премерен удар по диагонала. В 31-ата минута Расим покачи на 4:0 след майсторско изпълнение с глава.

И през второто полувреме поморийци продължиха да доминират. Разписа се и Кирил Георгиев, който след час игра порази горния ляв ъгъл от пряк свободен удар. Гостите стигнаха до почетно попадение в 63-ата минута чрез резервата Васил Тачев.

Победата беше пета поредна за възпитаниците на старши треньора Малин Орачев, които впечатлиха със силен финален спринт на края на годината.

Следваща среща отборът на ОФК Поморие гостува на Спартак (Плевен) на 10.12. /събота/ от 14:00 часа.