Рома отново е господар на Вечния град (видео+галерия)

Дербито на Рим отново е за "джалоросите". Рома надви с 2:0 Лацио в сблъсъка на Вечния град от 15-ия кръг на Серия "А". Пред около 40 000 тифози "вълците" постигнаха четвърта  поредна победа срещу "орлите" в първенството, след като Кевин Строотман в 64-ата минута и Раджа Наинголан (77) бяха точни през втората част.

Така тимът на Лучано Спалети остана на второ място с актив от 32 точки, колкото има и Милан. Именно "росонерите" гостуват в столицата другата седмица в директен сблъсък. "Бианкочелестите" останаха с 28 точки на шесто място, като прекъснаха серията си от девет срещи без поражения в Серия "А".

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на загиналия трагично бразилски футболен отбор Чапекоензе, след което мощната подкрепа на лациалите даде импулси на техните играчи.
Лацио - Рома
Пълната "Курва Норд" и много повечето тифози на "орлите" не успяха да помогнат на своите любимци. Тимът на Симоне Индзаги започна по-силно, като Чиро Имобиле пробва опасен удар, но извън целта. След 30-ата минута по-техничния тим на Рома взе инициативата, но положения липсваха. Точно тогава се случи нещо много интересно. Бруно Перес падна в наказателното поле, след като Лукас Билия се опита да му отнеме топката. Реферът Лука Банти първо даде дузпа за Рома, след което един от помощниците му даде сигнал, че нарушението е извън наказателното поле и "джалоросите" трябваше да изпълнят фаул.
Лацио - Рома Интересното е, че аржентинецът не извърши фаул, а при положение, че имаше такъв, трябваше да бъде отсъдена дузпа, тъй като евентуално съприкосновение би било от вътрешната част на линията на наказателното поле.

В 53-ата минута с пропуск се отчете Един Джеко, който стреля слабо с глава и Маркети спаси. Бившият национален вратар на Италия парира нов удар на Джеко с глава от няколко метра в 61-ата минута, когато с отличен рефлекс запази вратата си суха.

Лацио - Рома Малко по-късно Уолъс направи невероятна грешка, като се опита да преодолее Строотман. Холандецът отне топката и технично прехвърли противниковия вратар и даде аванс на своя тим. Последва страхотно меле на терена, което бе провокирано от холандския халф на Рома. Той поля с вода играч на Лацио пред скамейката на своя противник, след като се връщаше към центъра на терена след радостта си от своя втори гол този сезон.

Лацио - Рома Каталди го хвана за фланелката, а Строотман артистично падна, което костваше червен картон за играча от резервната скамейка на "орлите". Това още повече изнерви срещата, която бе решена в 77-ата минута. Наинголан стреля отдалеч, а Маркети остана изненадан от този изстрел, като топката спря в мрежата му за втори път, което съвсем отряза крилете на символичните домакини. Въпреки смените, нови попадения не паднаха и Рома празнуваше отново в дербито на Вечния град.

Лацио - Рома Тимът е в серия от осем поредни срещи (5 победи, 3 равенства) без поражение срещу Лацио, като няма загуба от ноември 2012 година. Такава серия Рома нямаше от 2004 година, а от март 2011 година за последно бе в серия от четири поредни победи в шампионата.

Лацио - Рома Столичното дерби на Италия отново доказа, че нервите в мача между Лацио и Рома минават нормалните граници. От сезон 1994/1995 година сблъсъкът е видял 31 червени картона - 19 за "орлите", 12 за "джалоросите". Абсолютен рекорд на Апенините по този показател в този период.

Успехът бе 52-и за "вълците" от 145 мача между двата тима в Серия "А", докато "орлите" останаха с 36, докато равенствата са 57.

ЛАЦИО - РОМА 0:2