Глътка въздух за Берое (видео)

Отборът на Берое победи с 2:0 Нефтохимик в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Старозагорци успяха най-накрая да зарадват феновете на тима, след като през ноември не съумяха да вземат успех в шампионата.

Попаденията паднаха през първата част, когато точни бяха Иво Иванов и Ерик Почански. Резултатът можеше да бъде и още изразителен в полза на Берое, но през втората част Жуниор Мапуку направи няколко сериозни пропуска. Нефтохимик от своя страна затъва все повече и в Бургас трябва доста да се замислят относно представянето си, ако искат да запазят елитния си статут.

Домакините откриха резултата в 23-ата минута. Тогава при едно центриране от корнер Иванов стреля с глава. Вратарят Янко Георгиев изби, но капитанът на старозагорци се ориентира най-бързо и при добавката не сбърка.

В 40-ата минута Берое удвои. Мапуку бе изведен зад защитата по дясното крило и видя нахлуващия Почански, който получи топката на празна врата и нямаше как да сбърка.

През втората част Мапуку имаше четри чисти положения за гол, но така и не успя да се разпише. Най-сериозното бе в средата на полувремето, когато не съумя да вкара топката на празна врата, а кълбото мина на сантиметри от гредата. Така или иначе Берое взе глътка въздух и може да диша малко по-спокойно. В класирането Берое е на осмо място с 21 точки, докато Нефтохимик остава с 12 на предпоследна позиция.

БЕРОЕ - НЕФТОХИМИК 2:0