Хебър продължава победния си ход във Висшата лига

Мъжкият волейболен отбор на Хебър (Пазарджик) продължава триумфалния си ход във Висшата лига, след като записа 6-а победа от 6 мача в Група А. При визитата си на Ботев (Ихтиман) в среща от 6-ия кръг на първенството момчетата на треньора Атанас Петров се наложиха с 3:0 (25:17, 25:17, 25:21). Най-полезен за Хебър бе центърът Васил Атанасов с 15 точки (2 блока, 2 аса и 85% ефективност в атака) за победата. За гостите от Ихтиман Мирчев завърши с 12 точки.

В друг мач от кръга в групата младият отбор на Виктория Волей (Пловдив) записа победа срещу Ботев (Луковит) с 3:1 (25:23, 22:25, 25:22, 25:15). Срещата започна с 10-ина минути по-късно заради токов удар, който забави леко началото. Колкото до самия мач, момчетата на треньора Драган Иванов не се огънаха, след като допуснаха изравняване и успяха да се поздравят със заслужени три точки.

В последния мач от групата отборът на Звездец (Горна Малина) се наложи категорично над ГРАД (Белоградчик) с 3:0 (25:15, 25:11, 25:19), като началният удар се оказа основното оръжие на играчите, водени от Иван Генков и Борислав Кьосев, с което наказваха пропуските в посрещане на гостите.

Във временното класиране едноличен лидер е Хебър с 6 победи от 6 мача и 17 точки. На втора позиция е Звездец с 3 победи, 2 загуби и 9 точки, какъвто е и активът на 3-ия Виктория Волей, но пловдивчани отстъпват по геймовото съотношение.

В Група Б отборът на Доростол (Силистра) записа нова победа, след като спечели гостуването си на Попово 09 с 3:0 (25:19, 25:14, 25:21). В другия мач от днешния ден Раковски 1964 (Севлиево) се наложи като домакин на Дунав (Русе) с 3:1 (25:20, 21:25, 25:12, 25:20).

Лидер с 4 победи от 4 мача и 12 точки е Доростол, който е без загубен гейм. Раковски 1964 се изкачи на второ място с 8 точки след 3 победи и 1 загуба, но преди утрешния мач на Деа Спорт (Бургас) като домакин на Черноморец 2008 (Бяла).