Шампионите си го изкараха на Аталанта (видео+галерия)

Шампионът на Италия Ювентус разби Аталанта с 3:1 в първи мач от 15-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" си изкараха яда след сензационната загуба с 1:3 от Дженоа миналата седмица, като не оставиха шансове на гостите. Звездите на Масимилиано Алегри бяха пределно мотивирани да се върнат към победата и напълно заслужено спряха положителната серия на приятната изненада през този сезон в калчото.

На "Ювентус Стейдиъм" домакините решиха срещата до 19-ата минута. Първо Алекс Сандро се разписа в 15-ата минута, а 240-секунди след това Даниеле Ругани удвои с глава. Третото попадение бе дело на Марио Манджукич в 64-ата минута, а в 82-ата минута Ремо Фрюлер прати топката в мрежата на Джанлуиджи Буфон.

Старата госпожа имаше проблеми със защитата, след като Андреа Бардзали, Леонардо Бонучи и Даниел Алвеш са аут до края на годината поради травми.

Ювентус си го изкара на Аталанта Поради тази причина Алегри заложи на четирима пред Буфон: Стефан Лихтщайнер, Ругани, Джорджо Киелини и Алекс Сандро. Последният се просълзи по време на минутата мълчание преди срещата в памет на трагедията с бразилския тим Чапекоензе.

Съдбата обаче си знае работата. Така след няколко пропуска, именно Сандро бе точен за 1:0 в 15-ата минута. Той се разписа за първи път през този сезон след удар с левия крак от 18 метра, като веднага посвети своето попадение на загиналите си сънародници.

Ювентус си го изкара на Аталанта Това бе гол №200 за Юве срещу бергамаските в Серия "А", а също така първи от 378 минути във вратата на "нерадзурите" при гостуване. Моментално след това в 19-ата минута Ругани с глава вкара своя втори гол за сезона и общо пети за клуба. Миралем Пянич от фаул можеше да вкара и трети гол преди почивката.

Клаудио Маркизио пропусна в 62-ата минута, но две по-късно Манджукич вкара своя четвърти гол през тази кампания. Хърватинът бе точен с глава след центриране от корнер.

Ювентус си го изкара на Аталанта В минутите до края Аталанта излезе по-напред, а в 82-ата минута хубаво попадение реализира Фрюлер, който също нямаше гол досега в кампанията. Въпреки това тимът от Бергамо, след серия от осем победи и едно равенство в последните си девет мача от Серия "А", претърпя поражение. Серията от шест поредни победи бе прекъсната, а тази от поредни мачове без победа срещу Юве бе увеличена на 24. От сезон 2001/2002 година Аталанта няма победа на Юве, като в този период тимът има 22 загуби и две равенства. Днешното поражение пък бе 13-о поред срещу шампионите в калчото.

Ювентус си го изкара на Аталанта Звездите на Алегри пък имат 24 поредни победи на "Ювентус Стейдиъм" в Серия "А", като са само на един успех от изравняването на своя рекорд (25) от 2013 и 2014 година.

Лидерът има 36 точки, докато гостите останаха с 28 на пето място.