Черно море Тича с втора поредна победа в НБЛ

Отборът на Черно море Тича (Варна) записа втора поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като спечели визитата си на Ямбол с 87:76 (19:15; 26:20; 15:26; 27:15) в двубой от VIII кръг.

Александър Янев се отличи с „дабъл-дабъл“ за победителите – 29 точки и 10 борби, а Станислав Цонков и Деян Карамфилов добавиха съответно по 16 и 14 точки.

Стоян Петков вкара 21 точки за домакините, Венцислав Петков приключи със 17 точки.

Първото полувреме на двубоя в Ямбол бе равостойно, като през повечето време играта вървеше кош за кош. Все пак, гостите от Варна успяха да покажат по-висока концентрация в решителните моменти и след първите две части Черно море Тича имаше преднина от 45:35.

През третата четвърт двата отбора си размениха лидерите, като бе ред на баскетболистите на Ямбол да диктуват събитията на терена и след силни минути в нападение , домакините стигнаха до пълен обрат след 30 минути игра – 61:60.

В последната четвърт се разрази истинска битка на терена, като двата тима си размениха лидерството по няколко пъти. 4:27 минути преди края Ямбол поведе със 72:68 след тройка на Стоян Петков, но в оставащото време домакините се сринаха, а Мркович, Янев и Карамфилов бяха точни в завършващата фаза на атаките и това подсигури победата на „моряците“ – 87:76 (19:15; 26:20; 15:26; 27:15).