Шок за ПСЖ преди мача с Лудогорец

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен бе разбит с 0:3 от Монпелие в мач от 16-ия кръг на Лига 1. Тежкото поражение идва само три дни преди домакинството на парижани на Лудогорец в последния мач от Група “А” на Шампионската лига. Старши треньорът на ПСЖ Унай Емери използва всичките си звезди за гостуването в Южна Франция, но те го разочароваха и не показаха добра игра. Домакините от своя страна демонстрираха отлична ефективност и се възползваха от всичките си чисти положения.

Резултатът бе открит в 42-та минута, когато Пол Ласне се разписа с хубав прехвърлящ удар. Веднага след подновяването на играта домакините вкараха втори гол. Елис Скири удвои с шут с десния крак. До края на мача парижани се хвърлиха напред, но пропуски на Анхел Ди Мария, Хатем Бен Арфа и Блес Матюиди ги лишиха от намаляване на резултата. Десетина минути преди края на мача пък Монпелие осъществи отлична контраатака, с която нокаутира съперника си. Автор на гола бе Риад Будебуз.

Така Пари Сен Жермен пропусна възможност да се изкачи поне временно на първо място в класирането. Парижани остават с 35 на второ място, но и мач повече от лидера Ница, който е с 36 и от третия Монако, който е с 33.