Шампионът Добруджа разгроми Черно море в Суперлигата

Волейболният шампион на България Добруджа 07 (Добрич) записа разгромна 7-а победа в Суперлигата. Момчетата на треньора Мирослав Живков отнесоха вкъщи Черно море (Варна) с 3:0 (25:11, 25:12, 25:18) в мач от 9-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Добротица".

По този начин шампионите се изкачиха на 3-о място във временното класиране с 20 точки след 7 победи и 2 загуби, с колкото е и 4-ия Пирин (Разлог), но с по-лошо геймово съотношение. Черно море пък се смъкна на 8-о място с 3 победи, 6 загуби и 11 точки. В следващия предпоследен 10-и кръг от първия полусезон Добруджа ще гостува на лидера ЦСКА в едно от дербитата на кръга, докато варненци ще са домакини на Тетевен Волей. Срещите са съответно в събота (10 декември) и петък (9 декември) от 18,00 часа.

Шампионите от Добруджа диктуваха напълно темпото през първите два гейма, като взимаха значителна преднина от самото началото, която увеличаваха до края. Единствено в третата част имаха повече затруднения, но не допуснаха усложнения.

Най-полезен за Добруджа стана Жулиен Георгиев с 13 точки, а Трифон Лапков, Димитър Маринков и Илия Петков добавиха по 11 точки за победата. За тима на Черно море Емилиян Георгиев завърши с едва 6 точки.