Монтана с 6-а поредна победа

Волейболният отбор на Монтана записа 6-а поредна и общо 8-а победа в Суперлигата. Воденият от треньора Данаел Пеев тим успя да бие чисто като гост Тетевен Волей с 3:0 (25:10, 25:22, 25:23) в мач от 9-ия кръг, игран тази вечер в зала "Георги Бенковски".

По този начин монтанчани останаха на 2-о място във временното класиране с 8 победи, 1 загуба и 25 точки, с колкото е и лидера ЦСКА, който е непобеден до момента. Тетевен е на 10-о място с 3 победи, 6 загуби и 9 точки, колкото има и 9-ия Миньор (Перник). В предпоследния 10-и кръг от първия полусезон Монтана ще е домакин на Нефтохимик 2010 (Бургас), а тетевенци ще гостуват на Черно море (Варна). Двете срещи са в петък (9 декември) от 18,00 часа.

Волейболистите на Монтана бяха на път да оставят домакините с едноцифрен актив в първия гейм, но като чели се смилиха и им позволиха да запишат 10 точки. Явно, обаче, това им изигра лоша шега и те се отпуснаха като позволиха на Тетевен да изравнят играта и да са равностойни съперници. Тетевенци дори успяха да водят във втората част с 22:21, но все пак Монтана успя да я измъкне с 25:22. В третия гей, драмата беше още по-голяма, след като домакините от Тетевен водеха през цялото време с по 2-3 точки разлика, включително и при 23:19. Тогава, обаче, от Монтана се вдигнаха на щурм и успяха не само да изравнят резултата, но не дадоха тетевенци нито една точка повече, за да спечелят с 25:23, а с това и мача с 3:0.