Гълъбинов герой за Новара

Българският нападател на Новара Андрей Гълъбинов се превърна в герой за своя тим, след като донесе победата с 2:1 над Виченца от 17-ия кръг на Серия "Б". Таранът бе титуляр за своя тим, като вкара победното попадение в 58-ата минута от дузпа. Преди това Райкович от гостите бе дал аванс на "червено-белите", а Луканович бе изравнил в 34-ата минута след асистенция на Гълъбинов. В 40-ата минута българинът удари горната греда с глава, но все пак стигна до своя трети гол този сезон, след като бе точен от бялата точка през втората част.

Малко преди края родният футболист получи жълт картон и бе заменен в 87-ата минута, а секунди по-рано гостите останаха с човек по-малко. Нападателят с №16 на гърба все още е далеч от 13-те попадения, които вкара при първия си сезон в Новара.

Тимът му е на 11-то място с 21 точки, докато Виченца остана с 15 точки на 21 място.