"Национал" & "Бокс за всички" е на първо място в отборното класиране на държавното

Боксов клуб "Национал" & "Бокс за всички" от София зае на първо място с 43 точки в комплексното класиране на държавното лично отборно първенство по бокс за мъже в Сливен. Столичани спечелиха две титли и общо четири отличия във втория кръг на републиканския шампионат в зала "Асеновец". Шампиони станаха Айрен Асметов в категория до 64 килограма и Петър Белберов в категория над 91 килограма, сребро взе Деян Козарев при най-тежките, а бронз заслужи Георги Проданов при 91-килограмовите. Втори се класираха домакините от АСК-Сливен.

Европейският шампион от Самоков 2015 Даниел Асенов от боксов клуб "Априлец" Бояджик триумфира в категория до 56 килограма, като на финала победи с пълно съдийско единодушие Кирил Русинов от ЦСКА.

Братът на шампиона Катин Асенов зае второто място в категория до 60 кг, след като отстъпи по точки с 0:3 съдийски гласа срещу Елиан Димитров от "Победа" Бургас. Зрителите днес видяха 6 финални двубоя, в които шампионски титли взеха още Николай Коев в категория до 69 кг, Арман Хакобян в категория до 75 кг. и представителят на домакините Кристиян Димитров в категория до 91 кг.