"13" е фатално число? Това не важи за Хофе (видео)

Дори 13-ият кръг не се оказа фатален за отбора на Хофенхайм, който и този път не допусна поражение. Напротив - тимът от Зинсхайм разгроми Кьолн с 4:0 у дома и е на четвърта позиция в класирането на Бундеслигата.

Вездесъщият Сандро Вагнер заби две попадения в 8-ата и 68-ата минути, когато надделя над съперниковите защитници заради мощната си физика. В 39-ата минута пък отлично включване на младежкия национал на Германия Джереми Толян и грешка на Фредерик Сьоренсен завърши с попадение за 2:0. Същият този Толян пък изработи последното попадение в сблъсъка, дело на Марк Ут секунди преди края.

Шансът на "козлите" да запазят интригата дойде малко след първия гол, но Антони Модест пропусна да изравни от няколко метра.

Хофе вече има 6 победи и 7 равенства, като единствен с РБ (Лайпциг) (преди късния мач) все още няма поражение в елита. Кьолн пък започна силно сезона, но постепенно допусна спад в играта си и вече е извън местата, които пращат в евротурнирите.