Утре във вестниците пак първи! Лайпциг отново дръпна на Байерн (видео)

Голямата сензация в Бундеслигата РБ (Лайпциг) си върна първото място в класирането, след като записа победа и в 13-ия кръг. Този път "Червените бикове" надвиха Шалке 04 с 2:1 и имат 3 точки преднина пред Байерн (Мюнхен). Директният сблъсък с баварците е на 21 декември.

Тимо Вернер вкара за домакините от дузпа още във 2-ата минута, но в 31-ата минута Сеад Колашинац изравни. Във втората минута след почивката обаче Колашинац си вкара автогол.

Това е осми пореден успех за РазенБалшпорт, което е нов рекорд за новак в германския елит. До днес "миньорите" също бяха в отлична серия - шест поредни победи във всички турнири.

Домакините нанесоха своя удар буквално с началото, защото в 18-ата секунда вече бяха спечелили дузпа, след като съдията прецени, че Ралф Феерман е фаулирал Вернер. Бившият нападател на Щутгарт реализира от бялата точка и всичко започна отлично за почти всичките 42 558 зрители, които бяха изпълнили "Ред Бул Арена".

След още две минути другото острие в схемата на Ралф Хазенхютъл Юсуф Поулсен пропусна 100-процентова възможност за второ попадение.

Постепенно обаче тимът на Шалке 04 се съвзе и Колашинац изравни в 31-ата минута, като секунди по-рано Алесандро Шьопф пропусна да стори същото.

Лайпциг обаче беше по-стойностният тим на терена и логично везните наклониха в негова полза. Отново във втората минута, но след почивката, Колашинац отклони топката в мрежата на Ралф Феерман в опита си да изчисти остро центриране на Емил Форшберг.

Вместо обаче гостите от Гелзенкирхерн да вземат инициативата, опасностите бяха пред тяхната врата. Тимо Вернер не успя при две отлични ситуации, а веднъж Налдо изрита кълбото точно пред голлинията.

По този начин Шалке 04 записа първа загуба след онези пет последователни на старта на шампионата. След седмица предстои двубой срещу Байер (Леверкузен).

РБ пък ще гостува на Инголщат 04, след което идват далеч по-сериозните изпитания срещу Херта (Берлин) и Байерн на "Алианц Арена".