Севиля претърпя крушение срещу последния

Амбициозният тим на Севиля загуби с 1:2 гостуването на последния Гранада в първи мач от 14-ия кръг на Ла Лига. Андреас Перейра (27) и Давид Ломбан (57) вкараха за тима на Хесус Канядас. В 95-ата Висам Бен Йедер вкара почетно за отбора на Хорхе Сампаоли. Тимът от "Рамон Санчес Писхуан" пропусна възможността да дръпне с три точки пред Барселона преди Ел Класико.

В осмата минута Хоакин Корея шутира, топката се отби от бранител и излезе в корнер. Срещата вървеше тактически и леко скучно. В 27-ата домакините организираха скоростна акция и тя завърши с гол. Жереми Бога завъртя здраво Адил Рами в наказателното поле и сервира топката на Андреас Перейра, който насочи без проблеми в мрежата - 1:0. Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" реагираха две минути по-късно с удар с глава на Корея след центриране на Лусиано Вието. В 42-ата Давид Ломбан изби от голлинията след насочване с глава на Мариано.

В 50-ата минута Витоло направи непростим пропуск след лошо изчистване на Габриел Силва. В 57-ата домакините нанесоха втори удар. След изпълнение на корнер Артьом Кравец отклони топката на първа греда, а на далечната непокритият Давид Ломбан реализира с лекота - 2:0. Гостите от столицата на Андалусия заиграха още по-вяло. В 73-ата Гийермо Очоя изби след изстрел на Вието. В 85-ата Очоя направи ново силно спасяване след опит на Франко Васкес. В 94-ата Ломбан спъна Бен Йедер в наказателното поле, а потърпевшият реализира от бялата точка за крайното 2:1.

Снимка: Twitter