Дортмунд разкости Мьонхенгладбах (видео + галерия)

Борусия (Дортмунд) хвърли здрав пердах на съименника си от Мьонхенгладбах, наказвайки го с 4:1 в двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата. Гостите поведоха още в 6-ата минута чрез Рафаел, но буквално в ответната атака Пиер-Емерик Обамеянг изравни, а веднага след това Лукаш Пишчек осъществи обрата. След почивката "жълто-черната" армия на Томас Тухел довърши съперника с попадения на Усман Дембеле и отново Обамеянг.

По този начин Дортмунд продължава да преследва лидерите Байерн (Мюнхен) и РБ (Лайпциг), докато отборът от "Борусия Парк" вече окончателно затъна и е много близо до изпадащите. Мьонхенгладбах няма победа вече в осем поредни срещи за първенство и е на 11 точки от евротурнирите.

Звездата в сянка този следобед се казваше Марко Ройс, който направи три асистенции при завръщането си като титуляр в Бундеслигата за първи път от седем месеца насам. Бившият футболист на Мьонхенгладбах беше предпочетен пред Марио Гьотце, а от първата минута стартира и Нури Шахин, но той се контузи още преди почивката.

Рафаел смълча "Сигнал Идуна Парк" в 6-ата минута, но секунди по-късно Оба-Оба изравни. Последва попадение и на Пишчек и всичко това в рамките на първия четвърт час, което дойде като промоция за феновете.

Борусия (Дортмунд) - Борусия (Мьонхенгладбах) 4:1

Това ударно начало нямаше как да не доведе до още положения, но повечето бяха пред Ян Зомер. С отлични намеси в последния момент Нико Елведи и Андреас Кристенсен спасиха вратаря си в два случая, а веднъж и засадата спря Ройс за 3:1. Обемянг също веднъж стреля в ръцете на швейцареца, но очакваното се случи в 64-ата минута. Тогава Дембеле заби третия гол, за да ознаменува отличното си представяне днес.

След още четири минути ефектно подаване на Ройс с петичка към Обамеянг даде възможност на габонеца да регистрира 15-ия си гол от началото на сезона, с което всичко вече беше ясно.

До зимната пауза Борусия (Д) го очакват две поредно гостувания на Кьолн и все още непобедения Хофенхайм, както и домакинство на Аугсбург. В същото време "жребчетата" ще спорят с Майнц 05, Аугсбург и Волфсбург.

Иначе през идната седмица Дортмунд и Мьонхенгладбах ще изиграят последните си срещи в груповата фаза на Шампионската лига, но без излишно напрежение, защото вестфалци със сигурност продължават напред, а днешният им опонент отива в Лига Европа.