Спърс и Клипърс преследват Уориърс на Запад

Кауaй Ленърд отбеляза 23 точки и кош за победата 6.1 секунди преди края при успеха на Сан Антонио със 107:105 срещу Вашингтон в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада.

Успехът на Спърс и този на Лос Анджелис Клипърс със 114:96 срещу Ню Орлиънс изравниха двата водещи тима от Западната конференция с вицешампиона Голдън Стейт с по 16 победи, но Уориърс все още имат предимство при едва три допуснати поражения. Победата на Спърс не беше спечелена лесно, въпреки че домакините поведоха с шест точки в последната минута на третата четвъртина, а в заключителната част увеличиха аванса си на десет пункта. Вашингтон отговори с дълга серия в края, а 53.4 секунди преди сирената Брадли Бийл отбеляза от тройката и Уизърдс поведоха в резултата при 103:102. Пати Милс пропусна стрелба от зоната за три точки 28.9 секунди преди сирената, но Ламаркъс Олдридж се пребори за топката и даде нов шанс на Спърс, от който се възползва Ленърд.

Блейк Грифин отбеляза 13 точки през третата четвъртина и завърши с общо 27 в мача на Клипърс срещу Ню Орлиънс. Той все пак пропусна шест от първите си осем стрелби, но късно в мача поправи грешките и дори спечели десет борби. Резервата Джамал Крофърд пък добави 21 точки за отбора на Лос Анджелис, който има две загуби повече от Голдън Стейт и е втори в Тихоокеанската дивизия.