Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Роси оглави първия ден на рали Монца, Сордо го следва (Видео)

В петък бе даден старта на традиционното в моторспорт календара рали Монца в Италия, което събира съзвездие от бивши и настоящи автомобилисти, мотоциклетисти, спортисти от други надпревари и дори лица от шоубизнеса. Това обаче далеч не означава, че състезанието не е напрегнато. Преминатите километри бяха 17.55, а съревнование за първото място ще има до последните метри в неделя.

На пистата е Валентино Роси, който замени двете гуми на мотоциклета си с четири на Ford Fiesta и иска да повтори победата си от миналата година. Негов съперник обаче се намери. Световно известният Даниел Сордо, който влезе в топ 5 на сезон 2016 в Световния рали шампионат, въпреки контузиите си, победи Роси през 2013 година, а този уикенд показва възможностите на новия Hyundai i20.

В първия ден, който съдържаше само два етапа, Валентино Роси оглави класирането с време 10:13.2 минути, а Сордо остана втори, заради наложеното си наказание от пет секунди. Така той изостава със само 3.2 секунди, а трети е Марко Бонаноми със Citoren DS3 на 6.2 секунди от Доктора.

Редица други пилоти делят пистата с тях, започвайки с легендата в мотокроса Тони Кайроли и шефът на Suzuki в MotoGP Давиде Бривио заедно със своя брат Роберто, които също са на челните места в надпреварата.