Дженоа потрепери срещу Перуджа

Дженоа победи Перуджа с 4:3 в трилър от 1/16-финалите на турнира за Купата на Италия на стадион "Луиджи де Ферарис" в пристанищния град.

Домакините поведоха уверено с 2:0 с голове на Джовани Симеоне и Горан Пандев съответно във 2-ата и 37-ата минути, но през втората част заиграха отпуснато и бяха наказани с попадения на Роландо Бианки и Жан-Армел Дрол в 52-ата и 63-ата минута. До края на редовното време двата тима не успяха да си отбележат гол и така се стигна до продължения.

В тях Дженоа показа повече класа. Горан Пандев в 100-ата и Никола Нинкович в 117-ата минута сложиха точка на спора, а в последната минута Франческо ди Нолфо направи загубата на Перуджа по-почетна. В следващия кръг Дженоа гостува на Лацио на "Стадио Олимпико.