Уестбрук с четвърти пореден "трипъл-дабъл" (видео)

Въпреки че нямаше ден в стрелбата, Ръсел Уестбрук отново бе ключовата фигура за Оклахома Сити при победата със 126:115  след продължение над Вашингтон. Лидерът на Тъндър записа четвъртия си пореден “трипъл-дабъл” при успех №12 на своя отбор през сезона, като този път статистиката му бе следната - 35 точки, 14 борби, 11 асистенции, 2 отнети топки и 5 грешки за 41 минути игрово време. Гардът пропусна общо 23 стрелби от игра - 12/35, включително 1/6 от тройката, но бе перфектен (10/10) при наказателните удари.

В редовните 48 минути на срещата Ръс вкара 7 от 28 стрелби, но когато дойде време за допълнителните 5 той превзе сцената. В продължението звездата на домакините наниза общо 14 от своите 35 точки и се погрижи победата да остане в ОКС. В рамките на този период Уестбрук бе 4/6 от игра и 6/6 от наказателната линия.

Средните му показатели през сезона до момента са 31.2 точки, 11.3 асистенции и 10.5 борби, а статистика на ESPN показа, че стане ли дума за последните 5 минути на четвъртата част или продължението, когато разликата в резултата е максимум 5 точки, Уестбрук е ненадминат лидер в НБА. Става дума за това, че той е лидер по минути (61), точки (84), борби (25) и асистенции (12) в тези заключителни моменти, наречени “clutch time”.

Виктор Оладипо вкара 25 точки и добави по 6 борби и асистенции за победителите. Енес Кантер се включи с 14 като резерва, а Стивън Адамс добави 12.

Брадли Бийл бе най-добър за столичани с 31, а Маркийф Морис реализира 19. Джон Уол завърши с “дабъл-дабъл” от 15 точки и 15 асистенции.

Тъндър са с баланс от 12-8, докато Уизърдс са на обратния полюс с 6-11 и едва 1 победа от 7 мача далеч от вкъщи.