Нанси излезе от опасната зона с бой над Метц

Отборът на Нанси победи с 4:0 Метц в двубоя между новаците в Лига 1 от 15-ия кръг. В дербито на Източна Франция домакините поведоха с гол на Беноа Педрети в 38-ата минута, а в последните десет от срещата отбелязаха още три попадения. Жофри Кюфо удвои, а Исар Диа утори. В последните секунди на мача пък Юсеф Аит Бенасер оформи крайното 4:0.

По този начин Нанси вече не е в опасната зона и заема 13-о място с актив от 16 точки. Метц от своя страна е с две повече на 12-а позиция.

Тулуза победи Монпелие с минималното 1:0, благодарение на попадение на Исиага Сила още в 19-ата минута. “Виолетовите” са на комфортното осмо място, докато Монпелие е на 14-а позиция.

Бастия и Бордо поделиха точките след равенство 1:1. Корсиканците откриха резултата малко след почивката с гол на Тиеви Бифума, но Гаетан Лаборд изравни в 78-ата. Жирондинците заемат пета позиция с актив от 24 точки, докато Бастия е с десет по-малко на 16-а.