Дебютант спаси Барса от резил за купата (видео)

Носителят на трофея Барселона едва се спаси от загубата в първия мач с Еркулес от 1/16-финала за Купата на Испания. Каталунците се добраха до равенство 1:1, след като първи получиха гол в своята врата. Домакините поведоха с попадение на Давид Маинс в 52-ата минута, но дебютантът Карлес Аленя измъкна гостите със страхотен гол в 58-ата минута. Така Еркулес за пореден път доказа, че е доста неудобен съперник за Барса, като има 3 победи в последните 5 мача с каталунците.

Неубедителното представяне на гостите може да бъде оправдано с факта, че Луис Енрике оставил титулярите си да почиват преди Ел Класико и бе дал шанс на много младоци и резерви да покажат какво могат. Истината е обаче, че повечето от тях не впечатлиха с нищо.

Първото полувреме Барселона владееше повече топката, но трудно достигаше до реални голови възможности. В 10-ата минута Пако Алкасер стреля нелошо от фаул, но вратарят спаси. Другата възможност за гостите бе едва в 37-ата минута, когато след центриране от фаул Борха Лопес стреля с глава, но доста неточно.

В същото време Еркулес се защитаваше добре и чакаше всяка възможност да контраатакува. В 27-ата минута домакините създадоха първата си голова опасност като удар на Гаспар бе спасен от Яспер Силесен. В 43-ата минута пък Алваро Салинас получи центриране в наказателното поле, но изстрелът му с глава бе покрай вратата.

В началото на втората част домакините заиграха още по-смело и в 49-ата минута си спечелиха фаул на границата на наказателното поле, а Гаспар стреля силно в близкия ъгъл и принуди Силесен да се намесва решително. В 52-ата минута Еркулес стигна и до шокиращо откриване на резултата. Тогава при едно центриране в наказателното поле Давид Маинс бе изпуснат на далечната греда и отблизо вкара с тяло за 1:0.

Барса все пак реагира светкавично и вдигна оборотите. Така в 58-ата минута Карлес Аленя с прекрасен удар от дистанция не остави шансове на вратаря и възстанови равенството за 1:1.

След това Барселона имаше още няколко възможности да поведе в мача, като Люка Дин стреля опасно в 61-ата минута, а след това отново той в 63-ата минута от воле прати кълбото над вратата. В 76-ата минута Андре Гомеш също пропусна страхотна възможност, като с глава отблизо прати топката в ръцете на вратаря. След това и Марк Кардона на два пъти можеше да се разпише, но ударите му бяха отразени от стража на съперника.

В крайна сметка Еркулес удържа престижно равенство, докато Барселона разочарова, но едва ли ще има проблем да довърши съперника в реванша на "Камп Ноу" на 21 декември.