Миланов с цял мач при победа на ЦСКА (М) (видео)

Българският полузащитник на ЦСКА (Москва) Георги Миланов записа пълни 90 минути в домакинството срещу Оренбург в среща от междинния 16-и кръг на руското първенство. Бибрас Натхо (26-дузпа) и Сергей Игнашевич (79) вкараха за "армейците" на заснежения терен. Благой Георгиев не беше в групата на гостите. С успеха ЦСКА запази третото си място в класирането. Това беше мач номер 300 за наставника на домакините Леонид Слуцкий.

Срещата в Москва беше равностойна в първите 20-ина минути. В 25-ата Владимир Полуяхтов игра с ръка в наказателното поле и съдията не се поколеба да даде дузпа. Бибрас Натхо беше точен от бялата точка - 1:0.

"Армейците" започнаха второто полувреме с висока преса и затрудняваха противника в изнасянето на топката. В 74-ата Дмитрий Андреев получи втори жълт картон, като изгонването му беше пресилено. Пет минути по-късно ЦСКА вкара и втори гол. Сергей Игнашевич се разписа с топовен удар от 25 метра, като топката намери долния десен ъгъл на вратаря.