Ботев (Гълъбово) с ценен успех у дома

Отборът на Ботев (Гълъбово) постигна важна победа с 1:0 при домакинството си на Созопол и вече има в актива си 17 точки. На тежкия терен в Гълъбово нямаше кой знае какъв футбол, но домакините желаеха повече победата и я постигнаха.

Попадението за Ботев падна в началото на мача. В 5-тата минута Вълчан Чанев изведе Ивелин Илиев към вратата на Созопол, той навлезе в наказателното поле и центрира, където в малкия пеналт дебнеше Георги Кирилов и с удар от 7-8 метра откри резултата.

В 7-мата минута Митев от гостите отправи опасен удар от фаул, но вратарят изби топката в Корнер. В 13-тата минута Пламен Коларов от Ботев се опита да изненада вратаря на Созопол от фаул отляво, но вместо да центрира, той стреля директно във вратата, но Теменлиев внимаваше и изби топката.

Георгиев от гостите се опита да изненада вратаря Радев от 12 метра, но топката профуча край дясната странична греда. Пет минути преди почивката Диян Христов от Созопол отне една топка, напредна в наказателното поле и стреля, но неточно. След почивката предимно се водеше битка по терена като футболът липсваше.

Въпреки че Созопол владееше топката през по-голяма част от времето, не успя да създаде чиста голова ситуация пред вратата на Ботев. В 90-ата домакините минута можеха да вкарат още един гол. Кирилов изведе Стелиян Евтимов сам срещу вратаря Теменлиев, но нападателят стреля покрай вратата.