Кризата в Ботев (Враца) се задълбочава

Отборът на Ботев (Враца) записа четръвта поредна загуба във Втора лига. В двубой от 15-ия кръг на надпреварата отборът допусна обрат до 1:2 като домакин на Царско село.

След по-силно първо полувреме за врачани те стигнаха до преднина на почивката. В 41-ата минута Чаворски намери капитана Калоян Цветков, който нахлу в наказателното поле, където бе повален от Евгени Зюмбулев. Реферът отсъди дузпа, която Павел Петков реализира. В първата минута на втората част обаче защитата на домакините проспа атака и Симеон Ганчев отблизо изравни. В 72-та минута пък резервата Реян Даскалов вкара с глава за 2:1 в полза на тима от София. Десетина минути преди края на срещата Любомир Гуцев от гостите бе изгонен, но това не помогна на Ботев и резултатът остана непроменен.

В класирането двата отбора се изравниха по точки - 18. По-добрата голова разлика остава Ботев на осма позиция, а Царско село са десети.