Славия и Ботев (Пд) си спретнаха голова фиеста, "белите" обаче обраха точките (видео+галерия)

Отборите на Славия и Ботев (Пловдив) си спретнаха голова фиеста на Националния стадион “Васил Левски” в двубой от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Трите точки обаче отидоха в актива на най-стария столичен клуб, който спечели трудно с 3:2 сблъсъка си с “канарчетата” и взе глътка въздух в битката за оцеляване в елита. И докато играчите на Владимир Иванов успяха да стигнат до първи успех от пет мача насам, то това бе четвърта поредна загуба за футболистите на Николай Киров.

Първи до гол в центъра на София стигнаха гостите от Пловдив, които откриха резултата в 22-ата минута чрез Иван Стоянов, който се разписа от дузпа. В 33-ата обаче “белите” изравниха чрез Сердер Сердеров, а в 65-ата минута стигнаха до пълен обрат след попадение на Валери Домовчийски. Резервата Борислав Балджийски направи 3:1 в 80-ата, но две минути преди края капитанът на Ботев Тодор Неделев върна един гол и остави живи надеждите на “жълто-черните” да стигнат до равенството.

Изравнително попадение във вратата на Марио Кирев обаче така и не падна и Славия стигна до трите точки. Благодарение на тях играчите на Владимир Иванов събраха 17 в актива си и се доближиха само на една от днешния си съперник, който заема десетата позиция във временното класиране.Славия - Ботев Първата по-сериозна опасност в срещата дойде в 5-ата минута, когато след центриране от ъглов удар Стенио първи стигна до топката и стреля с глава, но топката мина на сантиметри над вратата. 120 секунди по-късно и “белите” показаха зъби, след като от ъгъла на наказателното поле Николай Димитров пробва да изненада Георги Георгиев, но вратарят бе на мястото си и улови.

В 13-ата минута отново Хичо постави под напрежение защитата в “жълто-черно”. Юношата на Левски пое топката отдясно, навлезе към центъра на терена и от границата на наказателното поле стреля силно, но Георгиев реагира чудесно и макар и само с една ръка, успя да избие.Славия - Ботев След няколкото добри ситуации пред вратата на “канарчетата”, гостите от Пловдив отговориха повече от подобаващо. В 21-ата минута капитанът Тодор Неделев намери с тънък пас Жоао Пауло зад защитата на Славия, който бе фаулиран по глупав начин от Марио Кирев. С изпълнението на дузпата се нае опитният Иван Стоянов, който не сгреши и реализира третото си попадение за сезона.

Футболистите на Владимир Иванов не се смутиха от удара, който получиха, и бързо успяха да се върнат в мача. В 33-ата минута “белите” стигнаха до изравнително попадение след страхотна многоходова контраатака, започнала отдясно и завършила с пас на Иван Минчев към лявото крило Сердер Сердеров. Руснакът не се поколеба и с техничен удар прати топката в мрежата на Георгиев. Пет минути преди края на първата част най-старият столичен клуб можеше да стигне до пълен обрат, но след страхотния удар на Георги Йомов от границата на наказателното поле, топката срещна десния страничен стълб.Славия - Ботев След почивката двубоят се отвори още повече и след час игра отново Николай Димитров бе близо до реализирането на попадение във вратата на гостите от Пловдив. Димитров получи топката пред наказателното поле и с хубав удар прати топката на сантиметри встрани от вратата. Пет минути по-късно обаче другата рожба на “синята” школа в редиците на Славия - Валери Домовчийски, не даде шанс на Георгиев и доведе нещата до пълен обрат. Секунди след това Сердер Сердеров можеше да сложи точка на спора, но вратарят на Ботев парира удара му.

Това обаче направи появилият се като резерва Борислав Балджийски, който само няколко минути след като стъпи на терена на "Васил Левски", заби трето попадение във вратата на "канарчетата". След разбъркване пред наказателното поле на гостите, нападателят получи топката и стреля, топката рикошира леко в крака на Меледже и се озова зад Георги Георгиев. Две минути преди края капитанът Тодор Неделев върна надеждите на "жълто-черните", че могат да стигнат поне до точката, в крайна сметка трети гол във вратата на Славия не падна.Славия - Ботев Славия - Ботев (Пд) 3:2