Монтана не успя да спре отличната серия на Локомотив (Пловдив)

Страхотната серия на Локомотив (Пловдив) в Първа професионална лига продължава! Играчите на Едуард Ераносян постигнаха успех с 2:0 над Монтана в мач от 16-ия кръг на шампионата. Това е шести двубой без загуба за "смърфовете". Първият гол в днешния сблъсък реализира Веселин Марчев в 28-ата минута, а в края на мача Мартин Камбуров заби второ попадение в мрежата на Христо Иванов, като по този начин оформи крайния резултат на стадион "Локомотив" в Пловдив.

Още в първите секунди на двубоя "смърфовете" направиха много добра атака. Пламен Крумов получи пас от изненадата в състава Димитър Велковски. Контохристос блокира първия му опит за центриране, но при втория, опитният бранител намери перфектно Ияд Хамуд, младокът стреля с глава, но много над целта.

В 13-ата минута Локомотив направи чудесна атака, при която Хамуд изведе Мартин Камбуров в дълбочина отляво. Нападателят догони топката до наказателното поле и тръгна навътре, след което направи опит да върне към Хамуд. Иван Михов пресече подаването, което после се озова и в ръцете на вратаря.

В 25-ата минута сблъсъкът временно беше спрян, за да се почистят линиите на терена, а секунди по-късно Веселин Марчев вкара първия гол в срещата. Той засече с глава центриране на Дани Кики от корнер и наказа капитанa на гостите. В края на първата част Мартин Камбуров пробва да матира Христо Иванов от пряк свободен удар, но шутът му бе твърде слаб, за да затрудни стража на Мoнтана.

Секунди след това, отново легендата на "черно-белите" получи отлична възможност, за да вкара поредния си гол в Първа лига, но пропусна. Това бе и последната интересна ситуация за първата част на стадион "Локомотив".

Второто полувреме стартира с лек превес на домакините, като в 51-ата минута резервата Мартин Райнов пробва далечен удар, но отново Христо Иванов се намеси добре. Най-чистата възможност за Монтана дойде в 64-ата минута. Тихомир Трифонов намери Сергей Георгиев, крилото се измъкна отдясно и центрира по земя към Атанас Илиев, който нанесе точен удар, но топката намери тялото на Кирил Котев, а после бе изчистена далеч от наказателното поле на "смърфовете".

В 74-ата минута Камбуров бе близо до първия си гол в срещата, след като получи пас от Димо Бакалов. Голмайсторът на Локомотив елиминира стража на "сините", но не успя да уцели вратата. В 83-ата минута Мартин Камбуров този път не пропусна! Звездата на "черно-белите" излезе очи в очи с Христо Иванов и от близка дистанция заби 10-ия си гол в Първа лига. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от 16-ия кръг.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - МОНТАНА 2:0