Загуба №3 за Симеонов и Сан Себастиан

Алекс Симеонов и съотборниците му от Гипускоа Баскет Сан Себастиан направиха грешна стъпка във втора испанска дивизия. Баските инкасираха третото си поражение за сезона, а то дойде при визитата на Овиедо, където българското крило и останалите играчи на северняците отстъпиха с 64:78.

Симеонов изигра един от най-силните си мачове за Сан Себастиан и за 18 минути игра вкара 11 точки. Бившият капитан на Левски бе 5/6 в стрелбата за 2 точки и 1/1 от наказателната линия, но не сполучи при нито един от двата си опита от тройката. Алекс овладя и 5 борби, допълнени с 1 блокиран изстрел.

Гипускоа е на четвърто място във временното класиране с 8 победи и 3 загуби, като и трите отбора, които са в Топ 3 са със същия актив.