Барселона и Везенков със загуба след продължение в Испания

Отборът на Барселона, където играе българския национал Александър Везенков, регистрира втора поредна загуба в рамките само на няколко дни, след като тази вечер каталунците загубиха при визитата си на Уникаха (Малага) с 89:95 (15:19; 14:17; 26:22; 23:20; 11:17) след продължение в двубой от поредния кръг в испанското първенство.

Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка и игра общо 17:04 минути, за които записа срещу името си 10 точки (2/2 за две точки, 1/1 за три точки и 3/4 от фала) и 1 борба.

Най-резултатен за каталунците беше Петери Копонен с 20 точки, Тайрис Райс и Брад Олесон добавиха съответно по 14 и 12 точки, а Анте Томич завърши с „дабъл-дабъл“ – 11 точки и 11 борби.

Баскетболистите на Барселона използваха по-добре шансовете си в началото на двубоя и до средата на частта поведоха с 9:5, но след това, каталунците отстъпиха инициативата и това позволи на Уникаха да свой ред да поеме водачеството и да излезе с четири точки напред – 19:15.

В началото на втория период Копонен вкара тройка за Барса, но оттук до края на първото полувреме домакините от Уникаха отново поеха контрол върху събитията на терена и до почивката домакините не само възстановиха преднината си, а достигнаха и до още по-голям аванс – 36:29.

След почивката каталунците се хвърлиха с всички сили да търсят обрат, но през третата четвърт силите им стигнаха само да намалят леко изоставането си – 55:58 и всичко в тази среща остана да се реши в заключителните десет минути.

В последната четвърт на терена се разрази истинска битка за всяка отскочила топка. Уникаха успя да задържи лидерската позиция до средата на периода, но точно 4:10 минути преди последния съдийски сигнал Везенков вкара две точки и изведе Барса напред – 64:63. Последваха минути, в които двата отбора си размениха водачеството няколко пъти, а 36 секунди преди края Везенков отново се разписа, този път от тройката, за 76:72. В оставащото време Фог вкара общо шест наказателни удара, с което изравни резултата – 78:78 и прати мача в продължение.

Допълнителните пет минути се развиха кошмарно за Барселона. Каталунците се пропукаха в защита и позволиха на съперника си да отбележи цели 17 точки, което се оказа напълно достатъчно Уникаха да се поздрави с крайния успех в този двубой – 95:89 (19:15; 17:14; 22:26; 20:23; 17:11).