Ибишевич удари 100 гола за щастливия валс на "Старата дама" (видео)

В драматичен сблъсък Херта (Берлин) обърна Майнц 05 от 0:1 до 2:1 за рекордната си шеста поредна домакинска победа в Бундеслигата, с което се завърна на трето място на 3 точки зад Байерн (Мюнхен) и на още толкова зад РБ (Лайпциг). И двата гола бяха вкарани от Ведад Ибишевич, с което нападателят вече има 100 попадения в германския елит. Босненският стрелец обаче не завърши срещата, защото в 74-ата минута беше изгонен с втори жълт картон.

12 минути по-рано, когато резултатът беше 1:1, червен картон получи и халфът на гостуващия тим Жан-Филип Гбамин. Столичани се възползваха от това и Ибишевич вкара за 2:1 малко след това.

Иначе през първото полувреме вниманието беше насочено към 199-сантиметровия нападател на Майнц 05 Аарон Зайдел, който днес дебютира в Бундеслигата. 20-годишният футболист беше взет в първия тим от треньора Мартин Шмит, който каза за него, че е "машина". И Зайдел оправда думите му, след като вкара гол още с първия си удар в 25-ата минута.

Ибишевич обаче не му даде да се превърне в атракцията на вечерта и в 36-ата минута изравни.

В края "05" натиснаха и Пабло де Бласис уцели сглобката на вратата от пряк-свободен удар. В добавеното време малко не достигна и на Гаетан Бюсман да изравни, след като Руне Йорщайн изпусна топката след далечен удар на Андре Рамальо.

И докато "Старата дама" от столицата се радва на място в челото, то Майнц редува слаби със силни резултати и с пет загуби до момента е на девета позиция. В петък отборът от "Опел Арена" приема Байерн в откриващия кръга мач, докато Херта ще гостува на разочароващия Волфсбург.