Селтик спечели 100-ия трофей в своята 129-годишна история

Селтик спечели своя 100-ен трофей в 129-годишната си история, като победи с 3:0 Абърдийн на финала за Купата на Шотландската лига. Това всъщност е и първа купа за мениджъра Брендън Роджърс в неговия първи сезон начело на тима, след като преди това пропусна да вземе каквото и да било отличие с Ливърпул.

Халфовете Том Рогич и Джеймс Фолест вкараха на Хемпдън парк през първото полувреме. Нападателят Муса Дембеле се разписа от точката за дузпа в 64-ата минута, а наказателният удар беше спечелен от събарянето на Форест от Антъни ОСКонър.

Сега детелините се фокусират върху първенството, където водят с 8 точки пред Глазгоу Рейнджърс и имат два мача по-малко. Също така пред тях стои възможност да направят и требъл, ако се преборят и за Купата на страната. При спечелена титла, тя ще бъде шеста поредна за тях.