Шалке 04 влезе в смайваща серия, а на хоризонта се задава Лайпциг (видео)

Съставът на Шалке 04 регистрира пета поредна победа във всички турнири, след като надигра Дармщат 98 с 3:1 на "Фелтинс Арена" в среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. По този начин "миньорите" продължават да се изкачват в класирането след кошмарния си старт на сезона.

Успехът над "лилиите" обаче не дойде никак лесно. Гостите изненадващо поведоха още в 6-ата минута, когато Сандро Сиригу пробяга половината терен с топка в крака и изведе Марсел Хелер за 1:0.

Точно 20 минути по-късно Сеад Колашинац изравни с глава след отлично центриране на Ерик Максим Чупо-Мотинг. Веднага след това - в 28-ата минута, камерунският национал пропусна дузпа, която беше спасен от вратаря Михаел Есер. Днес обаче Чупо-Мотинг беше в стихията си и се реваншира с попадение за 2:1 в 60-ата минута.

Три минути преди края феновете в Гелзенкирхен изтръпнаха, след като Марио Вранчич отправи коварен изстрел, който за малко да влети в мрежата. В последната минута Алесандро Шьопф се възползва от подаване на Йевген Коноплянка и сложи точка на спора с гол за 3:1.

Засега Дармщат 98 затвърждава прогнозите, че ще се бори за оцеляване, тъй като е в серия от четири поредни загуби и е точно над чертата.

Иначе след седмица цяла Германия ще гледа с интерес следващия мач на Шалке 04, който ще е срещу изненадващия лидер РБ (Лайпциг), който все още няма загуба.