Охайо стейт в плейофите след спорно съдийство

Охайо стейт (11-1) влязоха в плейофите на NCAA след епична победа над Мичиган и здраво съдийско рамо във второто продължение. "Кестените" изравниха за 17:17 в последната секунда на редовното време след шут на Тайлър Дъбрин от 23 ярда. Джей Ти Барет отбеляза тъчдаун за домакините след само две разигравания в първото продължение, но на четвърти даун играещият с фрактура на ключицата Уилтън Спейт намери Амара Дарбо в ендзоната за 24:24. Във втория допълнителен период Мичиган се задоволиха с фийлдгол от 37 ярда на Кени Алън, след което дойде големият спор.

Охайо стейт бяха в позиция за изравняване, но вместо шут на Тайлър Дърбин, който вече бе пропуснал на два пъти към същата врата, домакините решиха да играят на четвърти-даун-за-ярд. Барет бе спрян около необходимата линия, но въпреки че повторенията говореха по-скоро за недостиг на територия съдиите дадоха нов набор опити. В следващото разиграване Къртис Самюъл проби до ендзоната за крайното 30:27.

"Това не беше първи даун. Изключително съм разочарован от съдийството", коментира треньорът на Мичиган (10-2) Джим Харбо. Ръководството на университета пусна официална жалба срещу "зебрите", но промяна на крайния резултат няма да има. Сега на Мичиган им остава да се надяват, че ще бъдат допуснати до участие в плейофите за сметка на Вашингтон или шампиона на конференция "биг тен", където за титлата ще спорят Уисконсин и Пен стейт.