Гол в последната минута повали "железничарите" в Несебър

Отборът на Несебър победи с 2:1 Локомотив (София) в мач от 15-ия кръг на Втора професионална лига. Късметът се усмихна на домакините, които стигнаха до трите точки след гол в 90-ата минута от фаул на Николай Костов.

Двубоят започна лошо за "сините", които допуснаха попадение още в 10-ата минута. Даниел Пеев се възползва от грешка в защитата на Несебър и преодоля вратаря Кръстев за 0:1. След попадението играчите в синьо се втурнаха в неспирни атаки. Няколко удара застрашиха сериозно Любенов, без обаче да се стигне до изравнително попадение. С пропуски се отличиха Симеон Баев, Пламен Тенев и Галин Димов. Локомотив пък успя да прати топката за втори път в мрежата на домакините, но голът беше отменен заради засада.

През втората част Несебър продължи да доминира. Така логичното се случи в 59-ата минута. Симеон Баев успя да изравни резултата с удар от наказателното поле. Въпреки тоталното превъзходство на домакините, мачът вървеше към равенство. В 90-ата минута беше отсъден пряк свободен удар на 30-ина метра от вратата на Локомотив. Зад топката застана Николай Костов, който с коварен удар изненада вратаря на гостите и топката влезе в мрежата за крайното 2:1.

Седмият успех на Несебър изкачи тима на шесто място с 23 точки, докато поражението е под номер пет за "железничарите", които с актив от 15 точки са на 12-то място.

Несебър - Локо (Сф) 2:1