Балкан продължава с победите

Балкан записа третата си поредна победа в НБЛ и постепенно праща в миналото лошото начало на сезона. Вицешампионите започнаха с три последователни поражение, но се вдигнаха и след победите над Черно море и Левски, сега се справиха и с Ямбол с 90:87 след отлична отборна игра пред собствена публика в “Арена Ботевград”.

“Зелените” зарадваха привържениците си с 28 асистенции и повече от два пъти по-малко грешки - 12, а общо петима баскетболисти на ботевградчани, четирима от които от стартовите пет преминаха границата от 10 реализирани точки.

Прекрасно начало даде на домакините аванс от цели 11 точки след 10 минути за 29:18, но във втората четвърт ролите бяха разменени и гостите от Ямбол успяха да заличат пасива си почти изцяло, за да се доближат на точка от домакините на почивката - 46:45.

През третата част ямболии дори поведоха за кратко, но Балкан бързо си върна контрола над мачаи пак се откъсна напред, за да има преднина от 69:63 след 30 минути. Съпротивата окончателно бе прекършена през последната четвъртина и въпреки финалния щурм и осемте точки без отговор в заключителните 60 секунди, победата остана в Ботевград - 90:87.

Михайло Секулович с 23 точки и Станимир Маринов с 14 плюс 7 асистенции бяха отличниците за Балкан, а Амин Хот вкара 12, овладя 7 борби и даде 9 завършващи паса.

Николай Върбанов се отличи с 21 точки за Ямбол срещу бившия си отбор, а Венцислав Петков исбухна с 26.

БАЛКАН - ЯМБОЛ 90:87 (29:18, 17:27, 23:18, 21:24)

БАЛКАН: Амин Хот 12, Станимир Маринов 14, Радослав Кочев 6, Травис Даниълс 10, Михайло Секулович 23 (Александър Илиев, Колин Вос 12, Николай Маринов 2, Ивко Ивков 4, Филип Каменов 7)

ЯМБОЛ: Станислав Говедаров 13, Венцислав Петков 26, Евгени Иванов 7, Стоян Петков 6, Николай Върбанов 21 (Стойо Чолаков 4, Андрей Иванов 2, Цветослав Острев 8)