"Моряците" с първа победа в НБЛ

Отборът на Черно море Тича (Варна) записа първа победа от началото на сезон 2016/17 в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер „моряците“ се наложиха при домакинството си на Левски 2014 (София) със 100:78 (22:12; 21:19; 30:25; 27:22) в двубой от VII кръг на родното първенство.

Най-резултатен за победителите беше Станислав Цонков с 24 точки, а Александър Янев и Деян Карамфилов добавиха съответно по 21 и 16 точки.

Павел Иванов вкара 32 точки за столичани, а Кирил Райков и Евгени Хаджирусев добавиха по 12 точки.

Домакините от Варна определено стояха по-добре на терена в първите десет минути на срещата, като освен висока успеваемост в нападение, „моряците“ демонстрираха и добра организация в защита, а всичко това им осигури двуцифрен аванс след първата част – 22:12.

До средата на втория период Черно море стигна до още по-комфортна преднина – 39:19, но в оставащите 4:43 минути до края на първото полувреме домакините отстъпиха инициативата на съперника си, а от своя страна баскетболистите на Левски 2014 използваха възможността и успяха да се върнат в мача и да съхранят шансовете си за обрат – 31:43 на почивката.

Всичко в този двубой до голяма степен приключи в третата част, когато „моряците“ добавиха нови пет точки към аванса си – 73:56, а в заключителните десет минути гостите от София свалиха тотално гарда и загубиха надежда, че имат шанс за обрат, а последния съдийски сигнал прозвуча при 100:78 в полза на Черно море Тича.

Черно море Тича – Левски 2014 100:78 (22:12; 21:19; 30:25; 27:22)

Черно море Тича: Цонков 24, Карамфилов 16, Мркович 6, Христов 9, Янев 21 (Куртев, Диков 3, Нацкин 5, Стефанов 2, Джурич 8, Янков 3, Кръстев 3)

Левски 2014: Хаджирусев 12, Иванов 32, Дойчинов 10, Пейчинов 3, Славейков 9 (Димитров, Алипиев, Христов, Райков 12, Аврамов, Маринов)