Това не е ШЛ: Айнтрахт продължи серията си срещу Дортмунд (видео)

Само няколко дни след най-резултатния мач в историята на Шампионската лига и 8:4 срещу Легия (Варшава), Борусия (Дортмунд) се върна в реалността. Айнтрахт (Франкфурт) продължи успешната си серия срещу "жълто-черните" и за трети пореден сезон спечели домакинството си на този съперник в Бундеслигата, този път с 2:1, за да се настани на третото място във временното класиране. Последният успех на гостите тук датира от 1 септември 2013 година.

Преди срещата на "Комерцбанк Арена" и двата отбора бяха в поредица от по пет мача без загуба, а в последните си десет двубоя имаха идентични показатели - 5 победи, 3 равенства и 2 загуби.

Очаквано гостите  бяха по-настоятелният отбор и в първите 10 минути опасностите бяха създадени именно от тях, като на два пъти Андре Шюрле проби опасно по фланговете, но не успяваше да намери правилния завършващ удар. В самото начало на срещата именно Шюрле се замеси в куриозна ситуация, след като неволно блъсна съдията Волфганг Щарк и това наложи спирането на играта за около минута. След близо половин час игра пред Пиер-Емерик Обамеянг остави на място Давид Абрахам с майсторско изпълнение, но от чиста позиция не съумя да прати топката в мрежата на Лукас Храдецки.

След няколко неуспешни опита за игра на контраатака домакините най-сетне успяха и Шаболш Хущи се оказа сам на границата на наказателното поле 10 минути преди почивката, ала стреля в обсега на Вайденфелер, а буквално секунди по-късно Алекс Майер опита атрактивен изстрел във вратарското поле, който обаче бе блокиран. Tова даде самочувствие на “орлите” и те се настаниха за по-дълго в противниковата половина, без да намерят път към вратата на Борусия и така след едно полувреме двата тима се оттеглиха при нулево равенство.

Хущи се реваншира за по-ранния си пропуск моментално след подновяването на играта и в 18-ата секунда на второто полувреме вкара за 1:0, завършвайки с хубав удар малко зад точката на дузпата светкавична атака, преминала през Марко Фабиан и Тимъти Чандлър, който записа асистенция на сметката си.

Треньорският щаб на гостите потърси бърза промяна и Томас Тухел извърши трите си смени едновременно - в 58-ата минута, когато в игра се появиха Ройс, Дембеле и Роде за сметка на Шюрле, Рамос и Вайгъл. Айнтрахт заигра с повече самочувствие, а офанзивата на Дортмунд с цел търсене на гол отвори срещата и позволи на съперниците да покажат по-бърз и открит футбол с повече възможности и в двете посоки. В 64-ата минута Обамеянг отново размина безпроблемно Абрахам, но от непосредствена близост стреля в ръцете на вратаря.

Десет минути по-късно местните любимци имаха шанс да удвоят преднината си след нова бърза акция, но влезлият като смяна на Майер Харис Сеферович стреля встрани от вратата. Още в ответната акция Борусия изравни, след като от третия опит срещу Абрахам Обамеянг прати топката в мрежата, надскачайки централния защитник, за да вкара с глава след асистенция на Усман Дембеле - 1:1 в 78-ата минута. По-малко от 60 секунди по-късно Айнтрахт пак поведе, благодарение на Сеферович, който стреля отлично по земя след пас на Хущи и вкара в долния десен ъгъл на Вайденфелер за 2:1.

Дембеле не успя да се превърне в герой за Борусия, когато във втората минута на продължението остави на място защитник на Франкфурт след перфектен финт с тяло, но ударът му срещна гредата. Допълнителното време бе белязано от напрежение и три жълти картона, както и неоснователни претенции за дузпа на Дортмунд, а в крайна сметка последният съдийски сигнал прозвуча при този резултат - 2:1.