Златински с асистенция при загуба на Университатя Крайова

Христо Златински направи асистенция за гола на Александру Балута, но това не се оказа достатъчно на Университатя Крайова, за да избегне поражението с 1:2 като гост на ЧСМ Яши в двубой от 17-ия кръг на румънското футболно първенство. Поражението е второ поредно за Униврситатя, като по този начин отборът от Крайова остава на второ място в класирането с 30 точки, 3 по-малко от лидера Стяуа.

Златински асистира на Балута в 44-ата минута, с което резултатът в срещата стана 1:1. Още в четвъртата минута на мача Александру Чучур даде аванс на домакините от Яши, които се намират на 11-о място в подреждането с 16 точки. Крайния резултат оформи Лукаш Боле в 72-рата минута от дузпа.

Златински записа 90 минути на терена за Крайова, а цял мач за гостите игра и друг българин - Апостол Попов.