Камбуров и "смърфовете" отново шокираха Левски на "Герена" (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (Пловдив) отново шокира Левски на стадион "Георги Аспарухов". "Смърфовете" нанесоха първа загуба на столичани през този сезон в Първа професионална лига след обрат с 2:1 в мач от 15-ия кръг. Капитанът на пловдивчани Мартин Камбуров пък за пореден път се превърна в герой срещу 26-кратните шампиони, след като вкара победното попадение от дузпа в 78-ата минута. Преди това Ясин Ел Харуби си отбеляза куриозен автогол в 19-ата минута, а Веселин Марчев изравни в 26-ата минута, което бе първото попадение във вратата на Боян Йоргачевич пред собствената публика този сезон за първенството.

"Бяло-черните" втори пореден мач си тръгват от "Герена" с трите точки. Както е известно, пролетта те надвиха с 3:2, отново след обрат, но тогава губеха с 0:2 на почивката.

Днешното поражение шокира Левски, който в сряда гостува на Лудогорец, като може да излезе срещу шампионите с пасив от шест точки, въпреки че до скоро "сините" бяха лидери в първенството.

Тимът на Едуард Ераносян се превръща в черна котка на "сините", тъй като вече четири поредни мача няма поражение срещу столичния гранд, а в последните шест двубоя е допуснал само една загуба.

Левски - Локомотив (Пд) Левски нямаше допуснат гол на "Герена" и продължава да има най-силната защита и след днес, но от осем допуснати попадения в 15 мача четири са дело на Локомотив (Пловдив). Столичани останаха на второ място с 34 точки, докато гостите вече имат 23 и демонстрират отлично самочувствие след победите над Левски и ЦСКА-София (1:0) в столицата, както и тази с 2:0 в дербито с Ботев (Пловдив).

Елин Топузаков стартира с Йоргачевич, а пред него карето в отбрана бе съставено от Сашо Александров, Александров, Пиргов и Минев. Де Ноойер бе единственият опорен халф, а Прохазка и Краев имаха задача да градят играта в средата на терена. Нар и Аниете действаха на двете крила, докато атаката се водеше от Адениджи.

Мигел Луке дебютира от първата минута за Локомотив. Ел Харуби бе под рамката, а Пламен Крумов, Виданов, Котев и Иван Горанов бяха в защита. Траянов и Луке бяха двойката дефанзивни халфове, а Бакалов и Марчев действаха на двете крила. Атаката се водеше от Камбуров, а зад гърба му стартира Умбараев.

Левски - Локомотив (Пд) Още първата минута имаше положение за пловдивчани, а след това "сините" натиснаха своя противник, които стигнаха до гол след доста куриозно попадение. Ясин Ел Харуби си отбеляза автогол в 19-ата минута, когато се опита да боксира топката над главата на Роман Прохазка, но вместо това я прати в собствената си врата. Гостите имаха претенции за вдигната игра с ръка на словака, който обаче не докосна мароканския страж.

В 22-ата минута на Бабатунде Адениджи можеше да даде комфортна преднина на "сините", след като открадна топката от Кирил Котев, но, останал сам срещу вратаря, направи невероятен пропуск. Ел Харуби се намеси отлично и спаси с левия си крак. Това се оказа решаващо за крайното развитие на срещата.

Левски - Локомотив (Пд) Няколко минути по-късно Веселин Мирчев с хубав удар изравни. Той стреля от 18 метра с левия крак, а Боян Йоргачевич не видя добре топката, която спря в мрежата му за 1:1. Това бе първото попадение във вратата на столичани през този сезон на "Герена" в мач за първенство. Сръбският страж запази вратата си суха в седем поредни мача пред своя публика преди това.

Интересното е, че попадението е второ за Мирчев този сезон, като първото отново бе във вратата на Йоргачевич в първата среща между двата тима през август на "Лаута". Тогава той даде аванс още в 3-ата минута на "смърфовете", когато срещата завърши 2:2.

На почивката Илиян Мицански замени Адениджи, а Дани Кики влезе на мястото на Умбараев. Нар направи нов страхотен пропуск за домакините в 54-ата минута. Крилото не се възползва от грешка на Крумов, който тръгна да връща топката назад, но го изведе сам срещу Ел Харуби. Последният изби с лицето си изстрела на ганаеца, който изигра лошо ситуацията.

Левски - Локомотив (Пд) Мехди Бурабия и 15-годишният Ияд Хамуд също влязоха в игра, а в 62-ата минута Ел Харуби с невероятен рефлекс спаси удар на Краев с глава. Младокът обаче бе в засада, така че и без тази намеса попадение нямаше да има.

В 73-ата минута Камбуров отне топката от Александров, но след това никой не засече центрирането на Дани Кики. Пет минути по-късно Мартин Камбуров от дузпа даде аванс на "смърфовете". Домакините дълго оспорваха решението на съдията след съприкосновението между Александров и Марчев.
Левски - Локомотив (Пд) 1:2
Легендарният нападател има вече 13 гола във вратата на Левски, като срещу нито един друг съперник не се е разписвал толкова много в кариерата си. Голът му пък бе девети в това първенство.

Хеан Деса влезе на мястото на Нар, който с Адениджи пропуснаха най-чистите положения след подаръци на гостите. Перуанецът се опита да промени нещата, но също пропусна да изравни.

Левски - Локомотив (Пд) 1:2 Така Левски отстъпи за първи път този сезон в първенството, а свидетел на това поражение стана Станимир Стоилов-Мъри, който гледа срещата от ВИП ложата на стадиона. Не многобройната, но много шумна публика на "сините" днес изпрати своите любимци с аплодисменти, но отново се задава нулева година за футболистите в синьо.

Левски - Локомотив (Пд) 1:2 Днешната победа на Локомотив бе под номер шест в София срещу Левски от 60 мача, но интересното е, че четири от тези победи дойдоха през последните шест години. "Сините" се разминаха с успех номер 50, а равенствата останаха пет.

Левски гостува в Разград, а "смърфовете" приемат Монтана през седмицата в 16-ия междинен кръг.