Божинов и Партизан се закачиха за Звезда след обрат от 0:2

Българският нападател Валери Божинов игра 86 минути при изключително драматичната победа на Партизан с 3:2 срещу Напредък (Крушевац) в мач от 17-ия кръг на сръбската Суперлига. 30-годишният футболист удари греда, спечели дузпа и изпроси червен картон по време на престоя си на терена.

"Гробарите" губеха с 0:2 от четвъртия в класирането на собствения си стадион до 45-ата минута, като освен това Урош Дурдевич от "черно-белите" бе изгонен в 38-ата минута.

Преди това Гобелжич в 19-ата минута бе дал аванс на гостите, а в 29-ата минута горната греда спря Божинов от шестия му гол за този сезон. Последва пресилен червен картон за Дурдевич, който падна за дузпа в наказателното поле на Напредак, а реферът му показа втори жълт картон. Няколко минута по-късно грешка в защитата даде още по-комфортен аванс на гостите.

Буквално в последните секунди на първото полувреме Леонардо намали. Втората част Валери Божинов бе съборен в наказателното поле на Напредак, което означаваше дузпа, а също така и втори жълт картон за Никола Левкович, който фаулира българина. Гостите имаха сериозни претенции срещу решението на съдията. Нападателят отстъпи топката на Леонардо, който бе точен от бялата точка за 2:2. Натискът на Партизан се усили, като последваха два пропуска, докато в 84-ата минута удар на Стеванович рикошира в играч на Напредак и спря в мрежата за 3:2.

120-секунди по-късно Божинов бе заменен, но въпреки това Партизан записа четвърта поредна победа и общо 12-та в първенството. "Гробарите" вече имат актив от 38 точки, като изостават на три от Цървена звезда, но шампионите имат мач по-малко.

Напредак пък остана на четвърто място с 31 точки, а Партизан взе реванш след поражението с 1:2 на старта на първенството в Крушевац.