Атанасов и Банков герои за Локо (ГО), носят ценни три точки срещу Пирин (видео)

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) записа четвърти успех от началото на сезона в Първа професионална лига. В първи двубой от 15-ия кръг на родния елит "железничарите" спечелиха ценни три точки, след като надвиха с минималното 1:0 един от преките си конкуренти за оцеляване - Пирин (Благоевград). В герой за тима на Иван Колев, за когото това бе четвърта победа в седми двубой начело на тима, се превърна Димо Атанасов, който се разписа в 23-ата минута.

С този успех Локомотив събра 15 точки в актива си и се изравни с Пирин, с който дели 10-ата позиция в таблицата. И докато клубът от Горна Оряховица е във възходяща линия, то ситуацията е коренно различна за "орлетата", които записаха шести пореден мач без победа.

Двубоят на стадион “Лаута” започна ударно за гостите от Благоевград, които още в 4-ата минута получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Станислав Костов се пребори чудесно за една топка по дясното крило, напредна и навлезе в наказателното поле, след което в краката му скочи капитанът на “железничарите” Атанас Фиданин.

Главният арбитър Ангел Баялцалиев моментално посочи бялата точка и декорира в жълто бранителя. Повторенията на ситуацията обаче показаха, че героят за Локо от гостуването на Нефтохимик (1:1) миналата седмица все пак е играл с топката. С изпълнението на дузпата се нагърби Тони Тасев, който стреля силно, но вратарят Николай Банков се намеси перфектно и успя да избие.

Веднага след пропусната идеална възможност да излязат напред в резултата, “орлетата” можеха да се окажат догонващи в резултата. Кифуети надбяга защитник в зелено и нахлу отдясно, след което технично прехвърли излезлия да го пресрещне Красимир Костов. Капитанът Александър Башлиев обаче внимаваше и успя да изчисти топката миг преди да премине голлинията.

В 23-ата минута обаче на "Лаута" нямаше кой да помогне на "орлетата" след чудесния пас на Юлис Ндонг към измъкналия се зад защитата им Димо Атанасов. Роденият в Павликени офанзивен футболист добре пое топката, след което с техничен удар с левия крак прати топката в мрежата на Костов.

Четвърт час по-късно футболистите на Иван Колев можеха до голяма степен да решат всичко в своя полза след мълниеносна контраатака по дясното крило. Бен Отман надбяга защитник, навлезе в наказателното поле и пусна технично с ляв външен към Димо Атанасов. Голмайсторът на Локомотив се хвърли на шпагат, но се размина с топката и с възможността за втори път да се разпише във вратата на Пирин.

В първите минути след подновяването на играта гостите от стадион “Христо Ботев” опитаха да натиснат символичните домакини и изравнят. До реална голова ситуация обаче футболистите на Стефан Генов така и не стигнаха. В 56-ата минута един от най-добрите в редиците на “орлетата” - спечелилият дузпа през първата част Станислав Костов имаше възможност да се разпише, но силният му удар премина встрани от вратата на Банков.

Десетина минути по-късно голмайсторът Димо Атанасов обърна атаката на левия фланг, където Кифуети овладя добре топката и навлезе в наказателното поле на Пирин. Бившият нападател на Ботев (Пловдив) стреля силно в долния десен ъгъл на Красимир Костов, но младият вратар на благоевградчани се намеси вещо и изби в ъглов удар.

В 86-ата минута Локомотив пропусна невероятен шанс да сложи точка на спорта. Появилият се като резерва Симеон Мечев се пребори за една топка в центъра и се озова сам зад защитата в зелено. Вляво от него имаше двама негови съотборници и един играч на гостите. Мечев обаче се забави, подходи егоистично и потърси сам завършек на ситуацията. В крайна сметка след удара му топката мина встрани от вратата.

Локомотив (Горна Оряховица) - Пирин (Благоевград) 1:0