Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Атлетик Билбао и Генк прескочиха групите (видео)

Атлетик Билбао и Генк се класираха за 1/16-финалите в Лига Европа след минимални победи в срещите си от петия кръг на предварителна група F. Баските надвиха у дома Сасуоло с 3:2, а Генк се наложи също пред родна публика с 1:0 над Рапид Виена. Така и двата тима събраха по девет точки и за недостижими за Сасуоло и Рапид, които имат по 5 кръг преди края.

Победният гол за белгийския Генк срещу Рапид реализира гръцкият нападател Николаос Карелис още в 11-ата минута.
В другата среща Атлетик (Билбао) надви като домакин Сасуоло с 3:2. Гостите от Италия поведоха изненадващо във 2-ата минута, когато Балесиага си вкара автогол. Баските обаче бързо изравниха чрез Раул Гарсия (10), разписал се след асистенция  на Бенят. До края на полувремето други попадения нямаше, а след почивката домакините стигнаха до пълен обрат с гол на Ариц Адурис (58) след пас на Йерай Алварес. След това Адурис асистира на Иниго Лекуе (79) за 3:1, а Антонио Рагуша (83) оформи крайния резултат с втория гол за италианския тим.

АТЛЕТИК БИЛБАО - САСУОЛО 3:2

0:1 Баленсиага (2-автогол)
1:1 Раул Гарсия (10)
2:1 Адурис (59)
3:1 Лекуе (79)
3:2 Рагуша (83)