Манчестър Юнайтед се развихри (видео)

Английският гранд Манчестър Юнайтед разгроми на своя стадион "Олд Трафорд" Фейнерод с 4:0 в мач от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа. По този начин кръг преди края "червените дяволи" излязоха на второ място в класирането в Група "А", като събраха 9 точки. Фейенорд е трети със 7 точки, а лидер е Фенербахче с 10. Заря (Луганск) няма шансове да продължи напред и заема последната позиция в групата с 2 точки.

Головете за Юнайтед тази вечер реализираха Уейн Рууни (35), Хуан Мата (70) и резервата Джеси Лингард (90+2), а автогол си отбеляза австралийският вратар на гостите Брад Джоунс в 75-ата минута.

В 26-ата минута аржентинският вратар Серхио Ромеро направи страхотно двойно спасяване и попречи на Фейнерод да излезе напред в резултата. Той първо парира удар на играч на тима от Ротердам, а веднага след това с крак изби топката в корнер след добавката на ветерана и бивш играч на Ливърпул Дирк Каут. Това бе и най-критичният за Ромеро момент тази вечер, а колегата му Брад Джоунс имаше много повече работа на другата врата, особено през второто полувреме.

В 31-ата минута Джоунс с находчива намеса попречи на получилия шанс да играе от първата минута Хенрих Мхитарян да реализира гол.

В 35-ата минута "червените дяволи" поведоха с 1:0 в резултата. Уейн Рууни получи топката на ръба на засадата в наказателното поле на гостите от Златан Ибрахимович и с майсторско копване я изпрати в мрежата зад Брад Джоунс.

В 52-ата минута Мата бе близо до фантастично попадение. Испанският халф пробва да прехвърли точно пред дъгата на наказателното поле Брад Джоунс, но стражът с блестяща намеса спаси и лиши Мата от истински гол-шедьовър.

Малко след това Мата отблизо успя да изпрати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада на испанеца. В 60-ата минута пък Мхитарян стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата на гостите.

През второто полувреме "червените дяволи" доминираха изцяло на терена на "Олд Трафорд" и холандците едва си поемаха дъх. В 70-ата минута грешка на футболист на Фейенорд доведе до светкавична акция на домакините, при която Рууни по чудесен начин асистира на Мата за един от най-лесните голове в кариерата на испанеца.

Малко след това Джоунс спаси с крак удар на Ибрахимович, който бе длъжен да направи резултата 3:0. Трето попадение във вратата на ротердамци все пак имаше и в него бе замесен тъкмо Ибра. В 75-ата минута шведският нападател опита пас към съотборник от аутлинията, но това доведе до комичен автогол на Брад Джоунс.

Това обаче не беше всичко за вечерта, защото във втората минута на добавеното време резервата Джеси Лингард с прекрасен изстрел от дъгата на наказателното поле с левия крак изпрати топката във вратата на Фейенорд и направи победата на водения от Жозе Моуриньо тим още по-изразителна.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ФЕЙЕНОРД 4:0
1:0 Рууни (35)