Пеп Гуардиола: Големи поздравления за тима

Испанският мениджър на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола поздрави футболистите си за класирането за 1/8-финалите в Шампионската лига. "Гражданите" си осигуриха второто място в Група "С" (първото си гарантира Барселона) след равенство 1:1 с Борусия (Мьонхенгладбах) на германска земя.

"Класирахме се за следващата фаза и сега ще можем да се концентрираме върху Премиър Лийг", сподели след мача Гуардиола. "Аз бях треньор в Германия и знам колко тежък съперник е Гладбах, но ние успяхме, така че големи поздравления за тима.

Губехме в резултата, на за щастие успяхме да изравним още през първото полувреме. През вторите 45 минути не се представихме добре, но изгонването на Фернандиньо промени нещата. Клубът и тези играчи са толкова нови за Европа, така че с мачове като този ставаме по-добри. Ние трябва да играем в Шампионската лига, като в Англия. Понякога си вярваме, друг път не, но важното е че продължаваме напред", каза още бившият наставник на Барселона и Байерн (Мюнхен).